ZEGARKI TIMBERLAND – gratka dla fanów marki

Timberland to nie tylko żółte buty!

Charakterystyczne żółte obuwie firmy Timberland jest rozpoznawalne pod każdą szerokością geograficzną. Jako pierwsza w historii stworzyła ona wodoszczelny but ze skóry, wyznaczając tym samym nowe standardy w przemyśle obuwniczym. Dziś, fani kultowej marki powinni zwrócić uwagę na nowość – zegarki Timberland, które zdecydowanie wpisują się w styl i założenia firmy.

Jej tradycje sięgają już lat 50. kiedy to Nathan Swartz kupił akcje Abington Shoe Company i po pewnym czasie zatrudnił do pomocy synów Sidneya i Hermana. Produkowali oni obuwie dla największych na rynku marek, ale też rozpoczęli wprowadzanie innowacyjnych technologii. W 1965 roku wtopili cholewkę w podeszwę, zapewniając tym samym nieprzemakalność obuwia. To były podwaliny pod znane dziś wszystkim wodoodporne obuwie, które Sidney zaprezentował światu w 1973 roku. Buty szybko zdobyły uznanie – łączyły bowiem idealne wykonanie, komfort użytkowania i oryginalne wzornictwo.

zegarki-outdoorowe

Mało kto wie, że Timberland był jedną z pierwszych marek, które w tak widoczny sposób wyeksponowały swoje logo na bucie. Odważna decyzja, ale czas pokazał że jak najbardziej słuszna. Buty podbiły rynek amerykański, a w latach 80. upomniała się o nie reszta świata. Pojawiły się w luksusowych centrach handlowych i butikach z modą męską we Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. W 1985 roku Timberland’y wtopiły się także w orientalną kulturę Azji, między innymi były widoczne na ulicach Hong Kongu czy Tokio. Przyczyniła się do tego fascynacja Azjatów hip- hopem, dzięki któremu zwrócono uwagę również na charakterystyczne obuwie. Żółte buty zawsze cieszyły się uznaniem raperów i osób związanych ze środowiskiem hip-hopu. Nic dziwnego, że zachwalają je ikony czarnej muzyki, w tym Pharrell Williams i Nas. W Polsce marka obecna jest od roku 2002 – buty z logo Timberland można kupić między innymi w salonach w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach czy Warszawie.

Buty początkowo skierowane były do osób, które nie boją się ciężkiej pracy, lubią spędzać czas na łonie natury, na przykład w lesie czy w górach. Jak głosi legenda, zostały stworzone dla ciężko pracującego człowieka z Nowej Anglii. Z czasem stały się jednak tak popularne, że wielu ludzi zakłada je po prostu by wyglądać modnie. Prawdziwy charakter butów zawsze jednak związany był z outdoorem i naturą.

Kultowa marka wprowadza na rynek zegarki!

Kiedy w połowie lat 90. firma Timberland wprowadziła na rynek zegarki sygnowane logo z drzewem, miała już renomę na całym świecie. W branży zegarmistrzowskiej nie łatwo jednak jest się przebić, a by tego dokonać, trzeba mieć produkt naprawdę wysokiej jakości. Timberland nie ma jednak najmniejszego problemu z tym aspektem, a do podkreślania spójności słynnego żółtego buta i zegarków istnieją solidne podstawy. Zegarki Timberland to połączenie charakterystycznego stylu i wytrzymałości. Ciekawy design zapewnia paleta barw w której przeważają odcienie ziemi, a także grube paski ze skóry lub silikonu z wyraźnym logo firmy. Jeśli chodzi o wytrzymałość – zegarki mają solidne, mocne koperty ze stali szlachetnej, przystosowane do najtrudniejszych warunków. Większość modeli sportowych ma też wodoodporność nawet na poziomie 100m (mogą być zanurzane w wodzie podczas kąpieli lub pływania) oraz zakręcany dekielek.

meskie-zegarki-timberland

Oferta zegarków Timberland jest dość szeroka: są wśród nich zegarki analogowe w tym chronografy oraz zegarki cyfrowe. Niektóre modele wyposażone są w tachymetr, czy pomiar czasu w dwóch różnych strefach czasowych. Stworzenie zegarków Timberland było fantastyczną niespodzianką dla fanów marki. Mimo rozpoznawalnego stylu zaskoczyły świetnym, oryginalnym wzornictwem. Są odpowiedzią na potrzeby miłośników outdoorowego designu. Modele dostępne są już w sklepie: brylant.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *