Atlantic Super De Luxe- podróż w czasie!

Atlantic znów zachwyca!

Atlantic, jedna z najpopularniejszych w naszym kraju firm zegarmistrzowskich, przygotowała świetny prezent dla swoich klientów. Wraz z nową serią Atlanitc Super De Luxe zabierze w sentymentalną podróż i umożliwi zakup historycznego modelu zegarka w odświeżonej wersji.

Styl retro jest wszechobecny w dzisiejszym świecie – w sztuce, branży odzieżowej, motoryzacyjnej, spożywczej, a także i zegarmistrzowskiej. Zresztą, kto inny, jak nie firmy produkujące zegarki miałyby się odwoływać do historii – są to przecież najczęściej marki o wieloletnich tradycjach. Tak jak na przykład Atlantic, który swoją działalność rozpoczął jeszcze w XIX wieku, dokładnie w 1888 roku. W Polsce czasomierze tej szwajcarskiej firmy pojawiły się po II wojnie światowej (w latach 50.), a już po kilkunastu latach należały do najlepiej sprzedających się czasomierzy (aż do lat 90). Obecnie nadal jest to popularna marka wśród Polaków, a jednym z jej ambasadorów jest kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

atlanitc-super-de-luxe

Nowa odsłona zegarków Super De Luxe!

W tym roku firma Atlantic zdecydowała się wypuścić na rynek zegarek retro oparty na dawnym modelu Atlantic Super De Luxe. Pierwowzór ma już niemal 60 lat, ale wciąż cieszy się uznaniem wśród miłośników zegarków. Można go zobaczyć nie tylko u osób ze starszego pokolenia, ale także wśród tych młodszych, zafascynowanych klasycznym wzornictwem. Nie dziwi więc fakt, że Atlantic postanowił sięgnąć do korzeni i dać nowe życie modelowi z lat 60. Nowa wersja nawiązuje do wzornictwa Super De Luxe, a na tarczę powróciło nawet dawne logo marki. Do wyboru są zegarki retro w kilku wersjach, miedzy innymi na pasku ze skóry, z białą lub czarną tarczą, czy też pozłacany czasomierz na delikatnej bransolecie o pięknym i mocnym splocie. Koperta w zależności od modelu występuje w złotym lub srebrnym kolorze, ale zawsze ma taką samą średnicę 42 mm. Jak na Szwajcarów przystało, wszystko musi być niezwykle precyzyjne i dokładne, dlatego indeksy nałożono ręcznie. W każdym modelu umieszczono datownik, który wyświetla w okienku aktualny dzień miesiąca.

Technologia i design- połączenie doskonałe!

Nowy zegarek Atlantic w stylu retro zaprojektowany został tak, by podobnie jak poprzednik niezawodnie służyć przez wiele lat. Świadczy o tym wykorzystanie wypukłego szkiełka szafirowego, które chroni kopertę. Szafir obok diamentu to najtrwalszy minerał naturalny, w skali Mohsa oceniony na 9 punktów. Dzięki niemu zegarek ma wysokiej jakości ochronę, a zarazem luksusowy wygląd. Kopertę wykonano ze stali szlachetnej, która odporna jest na korozję, a dzięki specjalnemu składowi (316L) jest przyjazna alergikom.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to pod tarczą zegarka Atlantic Super De Luxe umieszczono niezawodny, szwajcarski mechanizm kwarcowy zasilany za pomocą impulsu elektrycznego z baterii RONDA R715. Zegarki retro mają wodoszczelność na poziomie 50m czyli 5 ATM. Oznacza to, że można w nich brać prysznic, golić się czy myć samochód, ale zdecydowanie odradza się pływać.

Zegarki Atlantic prestiżowym prezentem.

Zegarki to doskonały prezent dla taty lub dziadka, ale młodszym osobom z zamiłowaniem do stylu retro również powinny się spodobać. Wszystkie dostępne są w sklepie internetowym zegarek.net pod adresem: https://www.zegarek.net/zegarki/atlantic/super_de_luxe.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *