Tissot laureatem International Timing Competition 2015!

 

Tradycja charakterystyczną cechą zegarków Tissot!

Tradycja ma ogromne znaczenie w biznesie – nie można jej bowiem kupić za żadne pieniądze, a jedyna droga do zyskania miana kultowej marki to wieloletnia, żmudna praca. Dlatego też klienci bardzo cenią sobie firmy, które powstały jeszcze w czasach młodości naszych pradziadków. W branży zegarków jednym z takich przedsiębiorstw jest Tissot, a dowodem szacunku jakim cieszy się na całym świecie są regularnie zdobywane nagrody.

tissot

Firma Tissot założona została w połowie dziewiętnastego wieku w małym miasteczku Le Locle, jednej z kolebek szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Charles-Félicien wraz z synem Charlesem-Emilem otworzyli sklep o nazwie Ch. Félicien Tissot & Fils, w którym montowane i sprzedawane były zegarki kieszonkowe, luksusowe zegarki na łańcuszku oraz funkcjonalne czasomierze. Dzięki sprzedaży swoich produktów w dwóch światowych mocarstwach, czyli Stanach Zjednoczonych i Rosji, firma rosła w siłę. W 1904 roku otrzymała nawet order od Mikołaja II Romanowa za dostarczenie najlepszego zegarka kieszonkowego dla armii rosyjskiej. W 1930 roku Tissot połączył swoje siły z firmą Omega – tak powstała pierwsza spółka zegarmistrzowska SSIH (Société Suisse pour l’Industrie Horlogère). Od tego momentu Tissot dał światu wiele nowatorskich modeli zegarków, w tym niemagnetyczny zegarek na rękę Tissot Antimagnétique (1930 rok) oraz samonakręcający się Tissot Navigator z 24-godzinnymi strefami czasowymi prezentowanymi bez potrzeby manipulowania (1951 rok). W 1971 roku Szwajcarzy zaprezentowali pierwszy na świecie plastikowy zegarek mechaniczny Tissot Astrolon, który przyniósł nowe rozwiązanie odwiecznego problemu z olejem w postaci systemu „Sytal“ (system samosmarowania Tissot). Firma Tissot zawsze podążą na najnowszymi rozwiązaniami, czego dowodem może być też nowatorski zegarek na rękę wykonany z naturalnego kamienia, m.in. granitu (Tissot Rockwatch w 1985). Z najnowszych innowacyjnych produktów można wskazać na Tissot T-Touch Solar, który jest pierwszym na świecie zegarkiem dotykowym napędzanym energią słoneczną. Tissot jest firmą, która nie tylko kojarzona jest z pionierskich produktów wprowadzanych na rynek, ale przede wszystkim z doskonałą jakością wykonania oraz dopracowanym wzornictwem. Tissot produkuje między innymi luksusowe zegarki na bransoletach oraz klasyczne zegarki na paskach o wysmakowanej stylistyce. Szczególnym uznaniem w branży cieszą się zwłaszcza złote chronometry, czyli zegarki certyfikowane odmierzające czas z precyzją do jednej sekundy. By zegarek zaliczał się do elitarnej grupy chronometrów musi uprzednio przejść testy laboratoryjne w odpowiednich warunkach atmosferycznych i temperaturze. Zegarki męskie Tissot upodobali sobie znani i utytułowani sportowcy, jak choćby Tony Parker, czterokrotny mistrz NBA z drużyną San Antonio Spurs oraz Michael Owen, były gracz Liverpoolu i Realu Madryt.

Osiągnięcia Tissota!

 

Tissot-NavigatorZegarki Tissot notują sukcesy w branży zegarmistrzowskiej o czym świadczą wyróżnienia podczas ostatniego International Timing Competition. W konkursie nagradzana była precyzja, perfekcja i ekspercka wiedza w dziedzinie zegarmistrzostwa, zwłaszcza w zakresie współczesnego zegarmistrzostwa mechanicznego. Zanim jury dokonało wyboru, nominowane zegarki poddawane były specjalnym procedurom naukowym, technicznym i kulturowym przeprowadzanym w certyfikowanych laboratoriach. Szwajcarska marka wygrała w nowej kategorii Chronograph – Enterprise oraz kompletnie zdominowała kategorię Classic – Enterprise, zajmując miejsce na podium.

Uczestnicy International Timing Competition z dużym zainteresowaniem czekali zwłaszcza na ogłoszenie historycznego zwycięzcy w kategorii Chronographe. Został nim zegarek Tissot Chemin des Tourelles, którego nazwa pochodzi od ulicy w Le Locle, gdzie w 1907 roku powstał zakład produkcyjny Tissot. Tissot_Chemin_des_Tourelles_Chronometer Zegarek Tissot znakomicie odzwierciedla innowacyjne i tradycyjne wartości marki oraz celebruje ogromną wiedzę i doświadczenie w sztuce zegarmistrzostwa. W kategorii Enterprise – Classic zegarki Tissota nie miały sobie równych i osiągnęły trzy pierwsze lokaty. Zwyciężył model Tissot T-Complication, który doceniono już w konkursie z 2013 roku (zdobył drugie miejsce). To najlepszy dowód, że firma dba o jakość swoich produktów i dąży do tego, by oferować najlepsze produkty na rynku. Dalsze miejsca zajęły zegarki certyfikowane z linii Tissot Bridgeport.

Podobne wyróżnienia Tissot otrzymywał już wcześniej, więc wypada docenić, że Szwajcarzy nie osiadają na laurach. Co więcej, uznanie wyrażane przez specjalistów nie tylko wzmacnia pozycję firmy na rynku, ale motywuje do dalszej, ciężkiej pracy. Prezydent Tissota Francois Thiébaud był zadowolony z sukcesów, jakie odnosi kierowane przez niego przedsiębiorstwo. Francuz zarządzający Tissotem od 1996 roku podkreślił po gali, że nagrody to wielki zaszczyt, które są zasługą budowanego przez wiele lat „know-how” pozwalającemu szwajcarskiemu zegarmistrzostwu wciąż się rozwijać. Thiébaud podziękował też Swatch Group i innym współpracującym firmom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *