Zegarek na wyprawę turystyczną

Polska to piękny kraj, w którym znajdziemy wiele ciekawych miejsc do zwiedzania i eksploracji. W tym artykule prezentujemy cztery wyjątkowe regiony, a żeby odkrywcza wyprawa była łatwiejsza i przyjemniejsza – dopasowaliśmy do nich odpowiednie zegarki outdoorowe.

zegarek-timex-adventure-expedition

1.Wyprawa turystyczna z zegarkiem męskim Timex Adventure!

Miłośnicy spływów kajakowych z pewnością doskonale znają Krutynię. To jedna z najpiękniejszych rzek w naszym kraju, o bardzo różnorodnym krajobrazie. Szlak kajakowy przebiega przez przez Puszczę Piską, a od Jeziora Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. Najpopularniejsza trasa spływu rozpoczyna się w Sorkwitach i kończy w miejscowości Ruciane-Nida. Jedną z ciekawostek na szlaku jest 1,5-kilometrowy odcinek rzeczki Sobiepanka, której nurt może płynąć w obie strony.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krutynia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krutynia

Na spływ kajakowy warto zabrać ze sobą zegarek Casio Sea Pathfinder lub Casio Outgear. Modele z tych serii są bowiem przeznaczone dla miłośników sportów wodnych. Ich atutem jest wysoka wodoszczelność na poziomie 100m, która sprawia, że możemy bez obaw zanurzyć zegarek w wodzie. Inne ciekawe opcje, jakie zawiera te zegarki na wyprawę to termometr, ciśnieniomierz, kompas oraz głębokościomierz. Każdy model tego typu będzie świetnym kompanem w odkrywaniu doliny Krutyni.

2. Republika Ściborska

Dla osób, które szukają spokoju i dzikiego klimatu ciekawą propozycją jest Republika Ściborska. To nazwa stworzona przez Dariusza Morsztyna, znanego jako „Biegnący Wilk”, który w najbardziej dzikim rejonie Mazur Garbatych (na terenie gminy Banie Mazurskie) założył własne państwo. Republika Ściborska położona jest na prawdziwym odludziu – kilometr od niewielkiej wsi Ściborki zamieszkałej głównie przez ludność pochodzenia ukraińskiego, na skraju Lasów Skaliskich i Gór Klewińskich. Warto wiedzieć, że to rejon o najczystszym powietrzu, nazywany „polskim biegunem zimna”.

http://www.turystyka24h.pl
http://www.turystyka24h.pl

Więcej o survivalu na polskim biegunie zimna : http://www.turystyka24h.pl/turystyczne_ekstremalny-biwak-zimowych-ludzi-w-prawdziwie-dzikiej-puszczy-5090.html

Jeśli zamierzamy wybrać się na wyprawę w te rejony, warto mieć ze sobą zegarek z serii Timex IQ Adventure. zegarek-outdoorowy-na-wyprawePosiadają one aż 4 wskazówki – za jedną z nich kryje się funkcja kompasu. Zegarki z tej kolekcji mają też wbudowany sensor pola magnetycznego ziemi. Uwagę przykuwa skala termometru w formie łuku, który odmierza zarówno temperaturę powietrza jak i wody. Outdoorowy charakter zegarka Timex IQ Adventure podkreślają parciane lub skórzane naturalne paski oraz tarcze w kolorach ziemi.

 

3. Orla Perć

Orla Perć to szlak turystyczny w samym sercu gór, położony wśród urwisk i przepaści. To najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach, a nawet w całym kraju.
Od czasu jego otwarcia, czyli 1906 roku, śmierć poniosło na nim ponad 100 osób, więc nie jest to trasa polecana początkującym trekkingowcom. Ze względu na liczne ekspozycje szlak ten jest odradzany również osobom z lękiem wysokości. Do najlepszych punktów wypadowych na szlak zalicza się schronisko „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej oraz schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Wyprawa turystyczna na Orlą Perć to wyzwanie dla odważnych. Śmiałkom przyda się zegarek Casio ProTrek posiadający zaawansowane technologicznie funkcje, które ułatwiają poruszanie się w górach, między innymi cyfrowy kompas, barometr, termometr, wysokościomierz i automatyczne podświetlenie. Zegarek wykonano z tworzyw, które wytrzymują skrajnie niskie temperatury. Wyprawa w wysokie góry nie będzie dla niego problemem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Orla_Per%C4%87
https://pl.wikipedia.org/wiki/Orla_Per%C4%87

4. Puszcza Białowieska

Piękna Puszcza Białowieska to kompleks leśny położony na terenie dwóch państw: Polski i Białorusi. Przewodniki turystyczne opisują Puszczę jako miejsce, gdzie rządzi przyroda a nie człowiek. Miejsce to znane jest między innymi z tego, że żyje w nim największa populacja wolnego żubra na świecie. zegarki-suuntoW Puszczy zachowały się ostatnie fragmenty lasu o charakterze pierwotnym. Warto wspomnieć o ciekawych rezerwatach, które utworzono na terenie Puszczy, jak np. „Miejsce Mocy” gdzie silne pole magnetyczne oddziałuje na człowieka i łagodzi ból oraz usuwa zmęczenie.

Na wyprawę do Puszczy można polecić zegarki outdoorowe firmy Suunto. Zegarki wyposażone są w takie funkcje jak GPS, kompas, termometr, głębokościomierz, alarm burzowy, wysokościomierz czy barometr. Wielofunkcyjne urządzenie z pewnością ułatwi poruszanie się po tym ogromnym terenie.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem turystycznym www.turystyka24h.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *