TIMEX IQ Adventure. Przygoda w zasięgu ręki!

Jest inteligentny i zaradny. Nie boi się wyzwań. Zawsze wie, w którą pójść stronę. Czy nie taki powinien być towarzysz wyprawy? Owszem taki. A czy istnieje ideał, który łączy te wszystkie cechy? Oczywiście! jest nim Timex IQ Adventure.

timex-adventure-series

Dlaczego IQ?

Skrót IQ kojarzy się przede wszystkim z określaniem ilorazu inteligencji. Jeśli ktoś uzna, że w nazwie tej serii o ten właśnie iloraz chodzi ? nie pomyli się wiele, bo choć skrót ma nieco inne rozwinięcie ? inteligencji zegarkom faktycznie nie brakuje. Timex natomiast zarezerwował symbol IQ dla określenia cztero-wskazówkowego mechanizmu o nazwie Inteligent Quartz, z którego marka może być naprawdę dumna. Cechuje go rewolucyjna technologia łącząca niezwykłą funkcjonalność z analogową prezentacją całego bogactwa możliwości, które zazwyczaj spotykamy tylko w zegarkach cyfrowych. Timex stworzył fuzję tradycji i nowoczesności, udowadniając tym samym, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Zegarek dla podróżnika?

IQ Adventure wyróżnia szereg przydatnych funkcji wpisanych w niezbędnik podróżnika. Podczas wyprawy zegarek z pewnością przekaże całe mnóstwo przydatnych, a nawet niezbędnych informacji, które pomogą w podjęciu właściwych decyzji:

  • Pomocna w każdych warunkach funkcja kompasu pozwoli na obranie właściwej drogi i z pewnością nie pozwoli się zgubić – także poza szlakiem. Dokładny odczyt kierunków możliwy jest dzięki wbudowanemu sensorowi pola magnetycznego ziemi. Symbole stron świata oraz oznaczenia stopni umieszczono na pierścieniu zamocowanym na solidnej stalowej kopercie. Do ich określania w każdym modelu służy wyraźna, kontrastowa wskazówka.
  • Sprytnie wkomponowana w tarczę zegarka skala termometru to następny analogowy unikat, który przyda się podczas wędrówki. Umożliwia odczyt temperatury zarówno w stopniach Celsjusza jak i Fahrenheita. Zastosowany w zegarkach specjalny sensor jest przystosowany do mierzenia nie tylko temperatury powietrza, ale i wody. Nawet jeśli pogoda nie jest przyjemna – skalę wypełnia zawsze ciepła barwa dostosowana do kolorystyki danego modelu. Wodoszczelność w przypadku tej serii wynosi 100 metrów.
  • Dla wszystkich osób związanych z naturą a w szczególności z wodą, Timex wprowadził również wskaźnik pływów odliczający czas, jaki pozostał do przypływu lub odpływu. Uwzględnione zostały tzw. wysoka i niska jak i średnia woda oznaczone na wskaźniku jako high tide, low tide i half.

timex-adventureTimex IQ Adventure T2N721, T2N723, T2N720, T2P141

Design zegarka Timex IQ Adventure zachwyca!

Timex IQ Adventure to nie tylko funkcjonalność ale i niepowtarzalne wzornictwo. Seria pozostawia nam duży wybór. Wśród licznych propozycji znajdziemy modele na bransoletach jak i gumowych lub skórzanych paskach. Te ostatnie natomiast najlepiej wpisują się w charakter i przeznaczenie kolekcji. Zdecydowanie dominują w niej kolory ziemi, które zdradzają zamiłowanie do natury. Oprócz funkcji, które mogą okazać się przydatne podczas odważnych wypraw, zegarki posiadają więc równie cenny i wyjątkowy design. Nosząc je na co dzień, wyrazimy swoją osobowość i kryjący się w niej zapał podróżnika.

IQ Adventure to idealny kompan wyprawy, z którym przygoda będzie zawsze w zasięgu ręki. Każdego dnia będzie przypominać o nieodkrytych jeszcze lądach i zachęcać do pójścia poza utartymi szlakami pozostawiając nasz umysł otwarty na marzenia. Nic dziwnego, że seria cieszy się coraz większym powodzeniem. W poszukiwaniu takiego właśnie towarzysza podróży warto obejrzeć wybrane zegarki Timex dedykowane na wyprawę. Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę bogaty. Jeśli w opisanej serii brakuje Wam jakichś funkcji lub jeśli po prostu szukacie zegarków cyfrowych – jest całe mnóstwo innych kolekcji, wśród których z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Marka Timex w szczególny sposób dba o zwolenników odrobiny szaleństwa i niezapomnianych przeżyć na łonie natury, a wszystkich pozostałych także zachęca do ucieczki przed rutyną. Skusicie się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *