Czarny G-SHOCK – 5 zegarków stworzonych do miejskiego stylu.

Duży wybór zegarków G-SHOCK oferowanych przez japońską markę umożliwia dopasowanie modelu do upodobań nawet najbardziej wymagających użytkowników. Producent zadbał o zróżnicowaną ofertę czasomierzy, dlatego możemy wybierać w ich kształtach, kolorystyce i funkcjonalnościach. Jeśli zależy nam jednak na ponadczasowym i uniwersalnym modelu, warto postawić na G-SHOCKa w kolorze czarnym.

Szeroki wachlarz propozycji producenta sprawia, że poniższe zestawienie jest różnorodne zarówno w kwestii stylistyki zegarków, jak i ich funkcjonalności. Warto podkreślić, że czarny model G-SHOCKa dostępny jest tak naprawdę w każdym wariancie cenowym.

  1. G-SHOCK Octagon GA-2100

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się bliżej zegarkowi z serii Octagon: GA-2100-1A1ER. Cechą szczególną tego modelu jest fakt, że to najcieńszy G-SHOCK w historii japońskiej manufaktury, co zawdzięczamy zgrabnej kopercie o wymiarach 48,5 mm × 45,4 mm × 11,8 mm. Jednocześnie waga całego czasomierza to jedynie 51g. Górna część bezela została przez projektantów umieszczona w ośmioboku, który jest odniesieniem do kształtu G-SHOCKa DW-5000C – pierwszego zegarka tego typu z roku 1983. Co ważne, mimo delikatnej struktury zegarka, w żaden sposób nie stracił on na swojej słynnej i docenionej wytrzymałości. Efekt ten uzyskano stosując obudowę zbudowaną z cienkiej żywicy, którą umieszczono w węglowych włóknach. Dzięki temu zabiegowi moduł zegarka jest dodatkowo wzmocniony. G-SHOCK GA-2100-1A1ER wyposażono w minimalistyczne wskazówki oraz subtarczę wskazującą dni tygodnia. Funkcjonalność tego modelu poprawia wyświetlacz umieszczony pomiędzy oznaczeniami godzin 3, a 6 oraz fakt, że został on wyposażony w czas światowy (31 stref, 48 miast). Z kolei wbudowany stoper odmierza pierwszą godzinę z precyzją do 1/100 sekundy, finalnie mając możliwości aż 24-godzinnego pomiaru z dokładnością do 1 sekundy. Kolejną niezwykle pomocną funkcją tego G-SHOCKa jest możliwość sygnalizacji pełnej godziny SIG w dostępnych pięciu oddzielnych alarmach. Zegarek wyposażono także w funkcję Hand Shift, czyli przesunięcie wskazówek w taki sposób, aby widoczne były wskazania wyświetlacza. Tarczę i ekran podświetla podwójna lampka Led, a zegarek jest jedną z najtańszych propozycji producenta w tej serii.

  1. Kostka G-SHOCK z komfortową bransoletą

Następnym model to wysoko rozwinięta kostka – GW-B5600BC-1BER. Zegarek wyposażono w kompozytową bransoletę, czyli niezwykle komfortowy i doceniany rodzaj zapięcia. Projektanci zdecydowali się na połączenie tworzywa i stali, co przełożyło się na niezwykłą lekkość i wytrzymałość bransolety. Tak jak poprzedni omawiany przez nas model, GW-B5600BC-1BER jest oczywiście czarny, jednak w tym przypadku zdecydowano się na dopełnienie kolorystyki za pomocą brązowego panelu solarnego, który to otacza negatywowy wyświetlacz. Zegarek jest typem Two Way Sync, co oznacza, że kalibracja czasu odbywa się tutaj dwojako: za pomocą systemu Multiband Wave Ceptor, lub standardowego Bluetooth. Drugi ze sposobów wymaga instalacji darmowej aplikacji na telefon, dzięki której zegarek nie tylko kalibruje czas, ale także poprawia swoją funkcjonalność. Jedną z interesujących funkcji jest z pewnością World Time, która umożliwia dostęp do 39 stref czasowych w 39 miastach (istnieje także możliwość precyzyjnego określania czasu dla pięciu wybranych miast).

Stoper, w który wyposażono nowego G-SHOCKa, posiada dokładność do 1/100 sekundy przez pierwszą godzinę i możliwość całkowitego pomiaru do 24 godzin. Timer natomiast może mierzyć co 1 sekundę przez 24 godziny. Ponadto zegarek sygnalizuje pełną godzinę SIG, posiada aż 5 odrębnych alarmów prostych do samodzielnej personalizacji. Warto również zwrócić uwagę na możliwość ładowania baterii zegarka przy użyciu każdego źródła światła, którą zawdzięczamy systemowi System Tough Solar. Wyświetlacz jest perfekcyjnie podświetlany za pomocą funkcji Full Auto Led Light.

G-SHOCK w wersji sportowej

Wymienione dotychczas zegarki G-SHOCK to swego rodzaju klasyka tego gatunku, przejdźmy więc teraz do nieco nowszej propozycji producenta, która będzie idealnym wyborem dla fanów sportu. GBA-800-1A to model łączący sportowy design i charakter. Czarny odcień zegarka przełamano wskazówkami w kolorze białym. Dzięki temu ten model G-SHOCKa staje się perfekcyjnym dopełnieniem miejskiego stylu. Wyposażony w system Bluetooth oraz zaawansowany timer z krokomierzem moduł zabezpieczony jest przez stylową kopertę (wymiary 54.1 mm × 48.6 mm × 15.5 mm, waga 61 g). Do zegarka przypisana została dedykowana aplikacja na telefon, która po sparowaniu obu urządzeń pozwala na korzystanie z całego wachlarza dodatkowych funkcji. Są to między innymi: analiza aktywności fizycznej, krokomierz Steptracker, licznik spalonych kalorii czy lokalizacja GPS. Ponadto zaawansowany timer interwałowy pozwala na dostosowanie 5 timerów z opcją ustawienia aż do 20 powtórzeń i auto-powtarzaniem. Stoper w  GBA-800-1A to również mocno zaawansowane narzędzie, ponieważ umożliwia pomiar czasu z precyzją do 1/100 sekundy (przez pierwsze 60 min), posiada pamięć o pojemności 200 zapisów (obejmujących czas/datę/czas dzielony/czasy okrążeń) Dopełnieniem zegarka jest usługa TGT, czyli Target Time Alarm, która pozwala na zaprogramowanie 10 alarmów założonego czasu. Otrzymujemy także dostęp do czasu drugiego, sygnalizacji SIG, czy opcji Hand Shift. Podwójnie podświetlony ekran ułatwia natomiast odczytywanie danych w ciemności.

Dowiedz się więcej o rodzajach podświetleń w zegarkach G-SHCOK: https://www.zegarek.net/przewodnik/funkcje-zegarka/podswietlenia-w-zegarkach-g-shock.html

Król grawitacji – GWR-B1000

Tworząc nasze zestawienie czarnych G-SHOCKów, które świetnie wpasują się w miejski styl, nie mogliśmy pominąć zegarka, który nagrodzono w prestiżowym plebiscycie IF Design Award 2020. Król grawitacji – Gravitymaster GWR-B1000-1AER to model analogowy i to właśnie ten fakt wyróżnia go na tle większości G-SHOCKów w naszym zestawieniu. Projektanci zdecydowali się na zastosowanie struktury Carbon Core Guard, koperta jednak wykonana została z jednolitego włókna węglowego. Zegarek nie ma dekielka, a ingerowanie w moduł może odbyć się tylko dzięki użyciu dedykowanych, autoryzowanych narzędzi. Model GWR-B1000-1A jest odporny na korozję, a komfort noszenia gwarantuje rozciągliwy i solidny pasek wzbogacony o włókno węglowe. Na komfort ten wpływa także waga zegarka, czyli zaledwie 72 g, oraz zgrabna koperta o wymiarach 50.1 mm × 46.4 mm × 16.9 mm. G-SHOCK posiada System Tough Solar i szkiełko szafirowe, a dodatkowo jest typem Two Way Sync, co oznacza, że kalibracja czasu odbywa się tutaj na dwa sposoby: za pomocą systemu Multiband i Wave Ceptor, lub standardowego Bluetooth. Drugi ze sposobów wymaga instalacji darmowej aplikacji na telefon, dzięki której zegarek nie tylko kalibruje czas, ale udostępnia także szereg dodatkowych funkcji. Model wyposażono także w automatyczną korektę początkowego położenia wskazówek oraz w odrębny, światowy czas (dostęp do 27 stref czasowych, a wspomniana wyżej aplikacja udostępnia około 300 lokalizacji). Ponadto czasomierz posiada 24-godzinny timer, 24-godzinny stoper z opcjami Flyback i Timekeeping, alarm oraz wskaźnik poziomu naładowania baterii.

G-SHOCK EXCLUSIVE – kolekcja Metal Twisted

Na ostatnim miejscu naszego zestawienia czarnych G-SHOCKów przyjrzymy się bliżej modelowi z klasy premium, czyli zegarek G-Shock MTG-B1000B-1AER. Ten analogowy czasomierz to estetyczne arcydzieło, w którym klasyczna czerń została przełamana subtelną czerwienią umieszczoną na symbolach cyferblatu oraz jednym z przycisków. Podobnie jak Gravitymaster, zegarek ten został doceniony w plebiscycie IF Design Award 2019. Zgodnie ze standardami Metal Twisted G-SHOCK, czasomierz wyposażono w metalowe elementy koperty, do których wykonania wykorzystano najwyższej jakości materiały. Prestiżowy design zegarka z pewnością wyróżnia go na tle innych G-SHOCKów. Koperta, w której zamknięto aż cztery subtarcze i datownik, została umieszczona na grubszym, lecz wciąż rozciągliwym i wygodnym pasku. Warto dodać, że MTG jest cięższy od pozostałych zegarków japońskiego producenta: koperta o wymiarach 55,8 mm x 51,7 mm x 14,4 mm waży 123 g. Zegarek wyposażono w system Tough Solar, można go zatem ładować używając każdego źródła światła. Podobnie jak pozostałe propozycje z naszej listy, model ten również posiada funkcję dwojakiej kalibracji czasu – za pomocą systemu Bluetooth oraz metodą radiową. W tym przypadku aplikacja G-SHOCK Connected również umożliwia dostęp do szeregu pomocnych funkcji. Zegarek został oczywiście wyposażony w opcję automatycznej korekty położenia wskazówek, wskaźnik stanu baterii, dostęp do 39 stref czasowych, perfekcyjny stoper 24-godzinny, timer oraz alarm. Całości dopełnia podświetlenie Super Illuminator.

Omówione przez nas modele różnią się od siebie designem, funkcjonalnością oraz cenami. Wybraliśmy je jednak według klucza, który każdemu pozwoli znaleźć czarny zegarek dostosowany do swoich preferencji i upodobań.  Wszystkie czasomierze z naszego zestawienia świetnie komponować się będą z miejskimi stylizacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *