G-Shock i Baby-G, czym tak naprawdę się różnią?

Zegarki Casio cieszę się światową sławą. Ten japoński producent kieruje swoją ofertę dla bardzo szerokiego grona odbiorców, w tym dzieci. Pośród wszystkich modeli znaleźć można zarówno te klasyczne, dość eleganckie, jak i sportowe. Casio proponuje modele z tradycyjnym lub elektronicznym wyświetlaczem, a większość modeli jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. To, co jeszcze wyróżnia markę to edycje limitowane zegarków i oczywiście solidna jakość w rozsądnej cenie. Dzisiejszy artykuł poświęcamy różnicom w dwóch kultowych modelach marki Baby G i G-Shock.

                      

Dla kogo jest G-Shock?

Zegarki G-Shock słyną ze swojego systemu antywstrząsowego, a więc są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy podczas uprawiania sportu chcieliby zachować pełną funkcjonalność czasomierza. Oczywiście ten model sprawdzi się także u innych osób, do których przemawiają zalety tego zegarka i sam design. G-Shock stały się przez ostatnie lata tak bardzo popularne, że doczekały się wielu edycji, w tym limitowanych i bardziej designerskich. Najważniejszymi cechami zegarków są przede wszystkim: wykonanie z lekkiego, odpornego na zniszczenia tworzywa sztucznego. Tworzywo to jest także niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Tarczę chroni szkiełko mineralne, a wszystkie zegarki w kolekcji są wodoszczelne na głębokość nawet 200 metrów. Ponadto G-Shock posiada też podświetlenie tarczy, datownik i timer, alarm z możliwością drzemki oraz wyświetla czas dla różnych stref czasowych.

Baby-G, dziecięcy czy damski zegarek?

Chociaż nazwa może być myląca, zegarki Baby-G to zegarki damskie, które są odpowiedników serii G-Shock. Rzeczywiście kolorystyka tego modelu może zwodzić, seria nie ma nic wspólnego z najmłodszymi użytkownikami zegarków. Soczyste lub pastelowe kolory wpisują się w najnowsze modowe trendy i preferencje młodych, często bardzo aktywnych kobiet. Najtańsze wersje to koszt poniżej 300 złotych, a za najbardziej designerską odsłonę modelu zapłacimy w okolicy 1000 złotych. Zegarki swoim stylem nawiązują do sportowego charakteru, są jednak przede wszystkim bardziej smukłe i lepiej prezentujące się na ręce kobiety niż klasyczny G-Shock.

                         

Uwaga na podróbki!

Seria G-Shock jest tak popularna, że rynek zalała fala podróbek. Trzeba przyznać, że niektóre „inspiracje” wykonane są na bardzo dobrym poziomie, jednak nadal będzie to tylko i wyłącznie podróbka. Inna jakość, inna funkcjonalność. Nikt nie zagwarantuje Wam wówczas odporności na wstrząsy oraz wodoszczelności. Warto kupować więc w zaufanych sklepach z zegarkami i mieć pewność, że nasz produkt jest oryginalny.

                      

Czy jest coś więcej poza serią G-Shock?

Casio to marka, która nie poprzestała na kultowym G-Shock. W swojej ofercie znajduje się kilka bardzo ciekawych modeli sportowych, które wyposażone są w przeróżne funkcje. Jeśli więc szukasz zegarka sportowego w dobrej cenie, ale mocno zależy Ci także na jakości, sprawdź katalog Casio, chociażby serię Retro czy ProTrek. Wiele sportowych modeli nie doczekało się osobnej serii, dlatego przeglądając ofertę wybierz markę i przy filtrowaniu zaznacz styl jako sportowy.

                       

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *