ZEGARKI SOLARNE CITIZEN ECO DRIVE

Nowoczesna technologia zegarków Citizen Eco-Drive

Japoński producent solarnych zegarków Citizen, w swojej serii zegarków Eco-Drive, używa nowoczesnej technologii zasilania słonecznego. Zegarki są wyposażone w ogniwo słoneczne w formie pierścienia na spodzie tarczy, które zamienia energię słoneczną na elektryczność. Technologia Eco-Drive jest wykorzystywana już od wielu lat, dlatego kupując taki zegarek nie musisz się obawiać o jego trwałość. Pierwsze zegarki solarne Eco Drive opracowano w 1976 roku.

zegarki-solarne

Eco Drive to zegarki solarne, które można zasilać zarówno naturalnym, jak i sztucznym światłem. Po pełnym naładowaniu zegarka, akumulator zapewnia działanie przez około pół roku – zegarki zasilane energią słoneczną, mają bardzo małe zapotrzebowanie na prąd. Gdy zegarek jest przez długi czas w ciemności i dochodzi do rozładowania baterii, wskazówka sekundowa zaczyna przemieszczać się w odstępach 2 sekundowych.  Wskazówki i indeksy w większości modeli są pokryte powłoką Neobrite, która zapewnia widoczność w warunkach gorszego oświetlenia.

Atutem zegarków Citizen są płaskie koperty wykonane ze stali nierdzewnej i tytanu (w zależności od modelu). W ofercie zegarków Eco-Drive, znajdziemy modele charakteryzujące się brakiem konieczności serwisowania (nie trzeba w nich wymieniać baterii), przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Design i technologia w jednym!

Wybór zegarków Citizen Eco-Drive jest bardzo szeroki – W ofercie znajdziesz zarówno zegarki eleganckie, jak i modele sportowe i modowe. Producent oferuje zegarki na pasku oraz na bransolecie, a także kilka modeli o podwyższonej wodoodporności. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, zachwyci Cię bardzo wysoka jakość wykonania, charakterystyczna stylistyka zegarków i doskonałe materiały użyte do stworzenia kopert. Mimo zaawansowanych opcji, zegarki są dość lekkie.

zegarek-eco-drive zegarek-citizen zegarek-solarny

Zegarki Citizen na kwarcowych podzespołach wyróżniają się bardzo dokładnym chodem, ale jeśli zależy Ci na jeszcze wyższej dokładności lub na automatycznym dopasowaniu godziny do strefy czasowej, idealnym rozwiązaniem jest seria zegarków sterowanych radiowo Citizen Radio Controlled. W kolekcji tej znajdziemy  męskie zegarki, które automatycznie dostosowują odczyt do nadajników rozmieszczonych na całym świecie. Wyróżniają się one dużą średnicą, wodoszczelnością 200 m i tarczą z bardzo dużą ilością wskazań (mimo których, zachowują bardzo dobrą czytelność). Dodatkowo, zegarki wyposażono w szafirowe szkło. Rzadko spotykanym dodatkiem jest skala logarytmiczna, którą steruje się za pomocą koronki. Pozwala ona na dokonywanie skomplikowanych obliczeń.

Wszystkie te cechy sprawiają, że zegarki solarne sterowane radiowo, oferują znacznie więcej od innych modeli kwarcowych. Oprócz zegarków analogowych, w oferta Citizena obejmuje także zegarki analogowo-cyfrowe, z zaawansowanymi opcjami pomiaru czasu. Marce udało się świetnie połączyć stylistykę dużego, sportowego zegarka analogowego, z niewielkim wyświetlaczem cyfrowym. Zegarki sterowane radiowo mają jeszcze jedną korzyść – praktycznie nie wymagają regulacji z użyciem koronki. Zegarek automatycznie pobiera takie parametry, jak godzina czy data. Niektóre zegarki radiowe Citizen oferują dodatkową opcję GMT, po odciągnięciu koronki, rolę wskazówki godzinowej pełni sekundnik.

Zegarki zasilane energią słoneczną Citizen to doskonały wybór dla osób szukających nowoczesnego zegarka, w którym nie trzeba wymieniać baterii a nosić go można zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje. W niektórych seriach można też znaleźć dobrane komplety zegarków dla pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *