Nowe zegarki Seiko Kinetic

Seiko- japońska perfekcja!

Doskonały, wyborny, znakomity – tak można tłumaczyć japoński termin “seiko”. Nie bez powodu nazwane zostały tak zegarki, które są produkowane przez firmę o tej samej nazwie. Dziś marka Seiko produkująca najwyższej jakości zegarki męskie  znana jest na całym świecie. Modele tej firmy dostać można także w polskich sklepach. Cechą charakterystyczną zegarków Seiko jest między innymi mechanizm Kinetic. Mają go również trzy nowe modele zegarków tej marki – SKA727P1, SKA725P1 i SKA723P1.

zegarki-meskie-seiko-kinetic

Kinetic — zautomatyzowany mechanizm kwarcowy

Technologia ta występuje w zegarkach Seiko od roku 1986, a wcześniej nazywana była AMG. Jest to doskonałe połączenie mechanizmu kwarcowego z automatycznym. Takie zestawienie sprawia, że mechanizm Kinetic nie potrzebuje baterii. Prawidłowe działanie zegarka umożliwiają zwykłe ruchy ręką, na której ten się znajduje. To z kolei wpływa na pracę specjalnego rotora wytwarzającego prąd, który następnie magazynowany jest w kondensatorze. Prąd z kondensatora napędza znajdujący się w zegarku mechanizm kwarcowy, co zapewnia działanie zegarkom Seiko. Przyjmuje się, że jedno pełne naładowanie kondensatora pozwoli nawet na półroczną pracę mechanizmu kwarcowego. W zasadzie zegarki Seiko są więc wieczne, a jedyny problem związany może być z uszkodzeniem kondensatora.

 

zegarek-seiko     seiko-kinetic     zegarek-seiko-kinetic

Zegarki Seiko najwyższej jakości

Zegarki męskie tej firmy to też wysoka jakość, która stawia je pod tym względem na równi w innymi wielkimi producentami, jak choćby szwajcarscy potentaci w tej branży — Tissot czy Atlantic. To, co rzuca się w oczy już na pierwszy rzut oka to stosowane jedynie w zegarkach tej japońskiej marki utwardzane szkiełko mineralne Hardlex. Jakością dorównuje ono najtwardszym szkiełkom szafirowym, zabezpieczając jednocześnie zegarek przed zarysowaniami. Szkiełko Hardlex ma jednak coś, z czym w szkłach szafirowych się nie spotkamy. Jest ono bowiem znacznie bardziej elastyczne.

Na wysoką ocenę modeli SKA727P1, SKA725P1, SKA723P1 wpływa także ich wodoszczelność. Ta jest tu na poziomie 10ATM, co pozwala korzystać z zegarków Seiko podczas kąpieli lub pływania. Wystarczy tylko przypilnować, aby zakręcona była ich koronka zapewniająca większą wodoszczelność oraz dekielek, który stanowi dodatkową ochronę przed wilgocią.

Prostota w stylu retro

Nie możemy powiedzieć, że powyższe modele to zegarki wykonane w stylu modernistycznym. Raczej nawiązują do klasyki i ponad 100-letniej tradycji japońskiej firmy. Świadczą o tym choćby parciane paski, które poza tym, iż bije od nich klasyką, to są również i niezwykle wygodne. Poza tym wydaje się, że bardziej praktyczne w ujęciu prozdrowotnym, bo nie powodują obtarć czy alergii, które przy bransoletach, a już na pewno paskach z materiałów sztucznych mogą się pojawiać.

Te w połączeniu z okrągłymi, ale prostymi kopertami w kolorze szarym i ze zmatowionym szkłem nawiązują do klasyki, choć podkreślmy, że “nowym” trendem jest tu pokazujący aktualny dzień miesiąca datownik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *