Czas na Seiko!

Jakość i elegancja!

Istniejąca od 1881 roku japońska firma Seiko to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów zegarków ręcznych na świecie. Na początku firma była zmuszona nadrabiać zaległości wobec firm europejskich, ale dzięki determinacji i jakości oferowanych usług z czasem technologia produkcji zegarków Seiko tak się rozwinęła, że obecnie to właśnie japońska firma jest w wielu dziedzinach pionierem. Jedną z wielu serii godnych uwagi jest seria zegarków męskich Seiko Solar, która łączy cechy charakteryzujące najlepsze zegarki na świecie – niezawodność, elegancję oraz prestiż.

         

Seiko zaskakuje technologią!

Warto zwrócić swoją uwagę na zegarek męski Seiko SSC557P1 oraz zegarek męski Seiko SSC559P1. Modele te wyposażone są w rzadko spotykany w zegarkach analogowych alarm oraz oferują możliwość ładowania ich światłem. Model SSC559P1 zawiera chronograf, alarm oraz datownik, a charakterystyczny i elegancki czarny kolor połączony z matowym wykończeniem czynią ten zegarek męski jednym z najbardziej godnych uwagi na rynku. Model SSC557P1 wyróżnia się natomiast różnymi dostępnymi odcieniami stali, których estetyka czyni ten zegarek męski bardzo przyjaznym dla oka. W kwestii operowania na zasadzie ładowania za pomocą światła warto wspomnieć, że zegarki dzięki wbudowanym na tarczy panelom słonecznym wykorzystują do działania dowolne źródło światła. Modele wyróżnia również szkiełko mineralne, które posiada piąty stopień twardości w skali Mohs’a. Jest elastyczne, a więc odporne na pęknięcia i stłuczenia. Zegarki bez obaw mogą być zanurzane w wodzie np. podczas kąpieli czy pływania. Nie zaleca się jednak zanurzania na dużych głębokościach ani też korzystania z przycisków lub regulacji koronki pod wodą. Warto opisać również działanie chronografu – zegarki posiadają rozszerzony moduł mechanizmu umożliwiający działanie manualnego stopera pozwalającego na dokładne pomiary czasu.

             

 

Jak widać powyżej, zegarki ładowane światłem producenta Seiko model SSC557P1 oraz SSC559P1 wyposażone są w wiele przydatnych w codziennym użytkowaniu elementów, z których kilka wymieniono wcześniej. Zegarki solarne Seiko dzięki niepowtarzalnemu połączeniu elegancji z funkcjonalnością są jednymi z najbardziej pożądanych zegarków na świecie i niewątpliwie warto rozważyć zakup jednego z modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *