Premiera G-SQUAD GBD-H1000 – pierwszego smartwatcha od G-SHOCK!

G-SHOCK nie przestaje nas zadziwiać. Tym razem przedstawiamy prawdziwy hit – najnowszy model G-Squad GBD-H1000 to pierwszy smartwatch w historii marki. W poniższym artykule dowiesz się, co czyni inteligentny zegarek G-Squad GBD-H1000 tak wyjątkowym i kiedy można spodziewać się go w ofercie zegarek.net.

Pierwszy smartwatche od G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000

Premiera G-SQUAD GBD-H1000 – pierwszego smartwatcha G-SHOCK

Nie mamy najmniejszych wątpliwości – G-Squad GBD-H1000 to rewolucyjny produkt dla G-SHOCK i Casio. Podstawą filozofii marki od zawsze było tworzenie najnowszych technologii opartych na potrzebach ludzi. Nic więc dziwnego, że skonstruowanie inteligentnego zegarka od G-SHOCK było kwestią czasu. Mimo, że we wcześniejszych modelach dostaliśmy od marki takie funkcje jak GPS czy Bluetooth, to dopiero G-Squad GBD-H1000 uznawany jest jako stuprocentowy smartwatch.

Połączenie modnego designu i mnóstwa funkcji, w które wyposażony został zegarek sprawiło, że jest on jednym z aktualnych bestsellerów na rynku. Jesteśmy przekonani, że G-Squad GBD-H1000 pokochają nie tylko osoby aktywne fizycznie czy fani gadżetów,  ale wszyscy ci, którzy cenią sobie komfort i użytkowość.

Premiera smartwatcha G-SQUAD GBD-H1000

Smartwatche z kolekcji GBD-H1000 G-SQUAD w nowym wydaniu

Smartwatche G-Squad GBD-H1000 są dość duże –  posiadają kopertę o szerokości 63 mm i wysokości 20 mm. Zegarki dostępne w kilku wariantach kolorystycznych – czarnym – GBD-H1000-1ER, szarym – GBD-H1000-8ER, białym – GBD-H1000-1A7ER i czerwonym GBD-H1000-4ER. Ze względu na podobieństwo wyświetlacza i przycisków, GBD-H1000 G-SQUAD porównywany jest do innych egzemplarzy marki (jak np. RangemanGPR-B1000). 

Nowoczesny design smartwatchy z kolekcji GBD-H1000 G-SQUAD

Najnowszy G-SHOCK został wyposażony w wyświetlacz MIP LCD  z wysokim kontrastem, pozwalającym na swobodne odczytywanie parametrów. Elementy łączące dekiel z paskiem korzystnie wpływają na komfort noszenia zegarka, niezależnie od wielkości nadgarstka. Pasek, wykonany z miękkiego tworzywa sztucznego świetnie przylega do ręki i może być dowolnie regulowany dzięki dużej ilości dziurek. Dodatkowo, pasek nie ulega zniszczeniu pod wodą.

Wyswietlacz MIP LCD zegarków g-squad gbd-h1000

Film promocyjny Casio G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000

Solidna obudowa G-SQUAD GBD-H1000

Podczas tworzenia G-Squad GBD-H1000 zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości. Za niesamowitą wytrzymałość oraz odporność na wstrząsy i upadki odpowiada system wstrząsoodporny. Dzięki niemu, bez obaw można korzystać z zegarka podczas wymagających treningów czy dalekich podróży. Stopień wodoszczelności jest na imponującym poziomie 20 BAR, co pozwala na korzystanie z zegarka podczas pływania czy nurkowania. 

Niezawodna i wytrzymała obudowa G-SQUAD GBD-H1000

Ładowanie wspomagane energią słoneczną w GBD-H1000

Zdecydowanie, czynnikiem wyróżniającym GBD-H1000 od innych zegarków inteligentnych jest zastosowany z nim nowoczesny mechanizm solarny. Ładowanie odbywa się dwoma metodami – poprzez USB – 2,5 godziny ładowania zapewni nam aż 14 godzin trwania zegarka w trybie treningowym. Drugim sposobem jest wykorzystanie rozmieszczonych na tarczy małych paneli słonecznych, które gromadzą naturalne lub sztuczne światło i przetwarzają je na energię. Niewątpliwie, w przypadku smartwatchy jest to przełom, o którym warto wiedzieć.

Ładowanie wspomagane energią słoneczną w GBD-H1000

Trenuj  z G-SQUAD GBD-H1000!

Ze względu na zastosowany mechanizm solarny, G-SHOCK GBD-H1000 to świetny wybór dla podróżników czy osób aktywnych fizycznie. Model został wyposażony w mnóstwo przydatnych funkcji, które ułatwiają i umilają treningi oraz pozwalają na analizowanie ich rezultatów. Unowocześniona wersja timera i stopera umożliwia zapisywanie pokonanych okrążeń i uzyskanych czasów. Wyniki można zapisać w pamięci z datą i wyświetlić w dowolnym momencie. Pamięć zegarka pozwala na zapisanie aż 100 zestawów danych.

Buduj formę z SQUAD GBD-H1000

Pomiar tętna w G-SQUAD GBD-H1000 w systemie nadgarstkowym

G-SQUAD GBD-H1000 to pierwszy inteligentny zegarek, który posiada funkcję nadgarstkowego pomiaru tętna. Czujniki optyczne umieszczone z tyłu zegarka za pomocą światła LED wykrywają przepływ krwi i precyzyjne mierzą tętno. 

Za pomocą Bluetooth, zegarek może być w szybki sposób połączony ze smartfonem. W GBD-H1000 możemy też swobodnie korzystać z funkcji liczenia kalorii. Funkcja analizy ruchu składa się z analizy: obciążenia treningowego, statusu treningu, poziomy sprawności i czasu odpoczynku. Dzięki temu, możemy idealnie dopasować do siebie stopień wysiłku i osiągać kolejne levele treningowe. 

Nadgarstkowy pomiar tętna w G-SQUAD GBD-H1000

Dodatkowe czujniki w smartwatchu G-SHOCK

Godnymi uwagi są również czujniki, w które został wyposażony smartwatch G-Squad GBD-H1000: kompas, termometr, barometr i wysokościomierz. Cóż, nie da się ukryć, że są to funkcje pomocne zarówno w codziennych warunkach,  jak i podczas podróży lub wypadów w góry. Dzięki barometrowi i termometrowi możemy na bieżąco kontrolować warunki atmosferyczne i podejmować słuszne decyzje podczas podróży. Biegacze z pewnością chętnie skorzystają z funkcji licznika kroków. Równie godnymi uwagi są kompas wraz z wysokościomierzem – to właśnie dzięki tym funkcjom wyznaczymy dokładną trasę podróży oraz określimy wysokość nad poziomem morza. Ciekawym elementem jest opcja wyświetlania mapy śladu ruchu w używanej aplikacji za pomocą udostępnionego linku.

Dodatkowe czujniki w smartwatchu od G-SHOCK

Pozostałe funkcje G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000

W smartwatchu G-SHOCK wykorzystano również funkcje istniejące już w innych produktach marki. Jedną z takich funkcji jest czas światowy czy 24-godzinny odczyt czasowy lub złożony kalendarz, który wyświetla datę, dzień i miesiąc. Na wyświetlaczu możemy odczytać powiadomienia o wiadomościach i połączeniach z telefonu. Zegarek ma także alarm wibracyjny, który informuje o zapisanych przypomnieniach. Kolejna ciekawa funkcja to “znajdź telefon” – G-SQUAD GBD-H1000 wysyła sygnał do telefonu i emituje dźwięki, które nakierowują na zgubę. Wartą uwagi jest również możliwość wyłączenia dźwięków przycisków.

G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000 - pozostałe funkcje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *