Zegarki dotykowe Tissot T-Touch!

Technologia w zegarkach Tissot T-Touch!

Dziś dotykowe telefony, tablety i inne urządzenia mobilne są już na porządku dziennym, choć jeszcze dziesięć lat temu trudno było sobie wyobrazić taki sprzęt w codziennym użytku. No właśnie, czy na pewno? Jak się okazuje, z dotykowymi urządzeniami styczność mieliśmy już w końcówce XX wieku, choć nie były to smartfony czy tablety, ale … zegarki dotykowe! Pierwszą marką, która wprowadziła dotykowe tarcze w swoich zegarkach była szwajcarska firma Tissot. Produkuje je do dziś, pracując jednocześnie nad ich ciągłym udoskonalaniem, a sprzedaż zegarków Tissot T-Touch z roku na rok rośnie.

Po raz pierwszy zegarek dotykowy ujrzał światło dzienne w roku 1999. Nie trudno się domyślić, że na użytkownikach zrobił wówczas ogromne wrażenie. I nie da się ukryć, że wyprzedził technologicznie swoją epokę. Wprawdzie szybki postęp technologiczny sprawił, że dotykowe ekrany w innych niż zegarki urządzeniach zaczęto wprowadzać znacznie szybciej, niż się początkowo spodziewano, to wówczas jednak innowacyjny zegarek dotykowy był prawdziwym cudem techniki. Dziś choć nie powoduje już aż takiego zadziwienia, to w przemyśle zegarmistrzowskim wielofunkcyjne zegarki dotykowe z tarczą wciąż są widokiem bardzo rzadkim.

DOTYKOWE ZEGARKI WIELOFUNKCYJNE Z SERII TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR.

Zegarki dotykowe Tissot to dziś wiele różnych serii, wśród których wyróżniamy Tissot T-Touch Expert-Solar, Tissot Racing-Touch, Tissot Sea-Touch, Tissot T-Touch Expert, Tissot T-Touch Classic czy Tissot T-Touch II. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalne są modele z pierwszej z wymienionych tutaj serii. Dlatego też to właśnie zegarkom wchodzącym w skład serii T-Touch Expert-Solar postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej. Jak sama nazwa wskazuje mechanizm zegarków dotykowych z serii T-Touch Expert-Solar jest mechanizmem solarnym, co jest nie tylko praktyczne, ale również ekonomiczne i oczywiście wygodne. Mechanizm solarny sprawia bowiem, że zegarki takie nie muszą być ładowane, a tym bardziej nakręcane. Wystarczy, że na ich tarczę padać będzie światło słoneczne lub sztuczne, które oddziałując na nią, automatycznie dostarczy energię do mechanizmu.

tissot-t-touch-solar-expert

Trudno jednak nie zwrócić uwagi na inne podzespoły, których w większości zegarków próżno jest szukać. Mowa tu między innymi o takich dodatkach jak barometr, który jak każdy wie, pokazuje panujące ciśnienie, wysokościomierz ukazujący aktualną wysokość, kompas pomagający odnaleźć północ oraz termometr. Te zaawansowane technologicznie dotykowe zegarki nadają się w związku z tym idealnie na wszelkiego rodzaju wycieczki. Nie ma też oczywiście żadnych przeszkód, by nosić je na co dzień. Wszak dzięki tak wielu praktycznym funkcjom możemy je traktować jako swoje własne stacje pogodowe. Do kompletu mamy tu kilka typowo sportowych funkcji, w tym chronograf lap do odmierzania czasu przy dokładności setnych części sekundy oraz timer, który odlicza czas wstecz. Działanie zegarka można przetestować na stronie www.t-touch.com.

Zegarki dotykowe są doskonałe również pod względem jakości i wytrzymałości. Najlepiej świadczy o tym choćby szafirowe szkło, które w 10-stopniowej skali Mohsa ma aż dziewiąty poziom. Oczywiście nie zapomniano tu także o odpowiedniej wodoszczelności. Ta jest na poziomie 10ATM. Warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że zegarek umiejscowiony jest na skórzanym, solidnym pasku, a jego koperta jest wykonana z wytrzymałego i znacznie lżejszego od stali tytanu. Męskie zegarki dotykowe to modele do zadań specjalnych i takie też potrafią bez problemu wypełnić. Tissot T-Touch Solar Expert wystąpił w filmie Mission Impossible – Rogue Nation i spisał się doskonale.

COŚ SPECJALNIE DLA KOBIET!

Inżynierowie firmy Tissot widząc coraz większą popularność swoich modeli, postanowili przygotować specjalne modele przeznaczone dla płci pięknej. Są nimi zegarki z serii Tissot T-Touch II Lady Diamonds, które pośród kobiet budzą duże zainteresowanie. Nie może być inaczej – ten damski zegarek to połączenie praktycznych funkcji z eleganckim i nowoczesnym wyglądem. Na tarczy zegarka znajdują się najprawdziwsze diamenty, co na pewno na niejednej kobiecie zrobi duże wrażenie. Co do funkcjonalności – zawierają one wszystko to, co inne zegarki z serii Tissot T-Touch z barometrem, termometrem czy wysokościomierzem w roli głównej. Tak nowoczesny zegarek z diamentami powinien sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającej kobiety.  Modele wyróżniają się pośród zegarków damskich renomowanych marek i są unikatową ofertą.

Wydaje się, że zegarki dotykowe od Tissot to doskonałe połączenie zegarków klasycznych z modelami stricte sportowymi, dlatego też w pierwszej kolejności poleca się je osobom, które są aktywne, a jednocześnie zawsze, niezależnie od sytuacji chcą mieć i cenią sobie gustowny, prestiżowy dodatek w formie zegarka.

dotykowy-zegarek-z-diamentami zegarek-nurkowy-tissot tissot-racing-touch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *