Najciekawsze zegarki mechaniczne – top 5!

Gdy zapytasz kogokolwiek o to, jaki jest najbardziej klasyczny rodzaj zegarków, nie powinieneś usłyszeć żadnej innej odpowiedzi jak zegarki mechaniczne. Modele nakręcane ręcznie, zostały stopniowo wyparte przez urządzenia z mechanizmami automatycznymi i kwarcowymi. Wciąż jednak cieszą się popularnością wśród osób ceniących klasyczne rozwiązania. Jeśli i ty do nich należysz, zobacz nasze zestawienie 5 modeli zegarków mechanicznych.

kieszonkowy Orient mechaniczny

1. Zegarek męski kieszonkowy Orient FDD00002W0

Ten jedyny w naszym zestawieniu mechaniczny zegarek kieszonkowy, składa się z okrągłej, stalowej i srebrnej koperty, zawieszonej na łańcuszku. To drobne urządzenie, którego wielkość nie odbiega od rozmiarów zwykłych zegarków na rękę. Ponadczasowy charakter prezentowanego modelu podkreśla biała tarcza z delikatnym wzorem w drobną kratkę, który nadaje tarczy dodatkowego uroku. Na jej tle umieszczone zostały eleganckie rzymskie indeksy, których czarna barwa kontrastuje z bielą tarczy.

2. Atlantic Speedway Royal 68650.41.25B

 Model firmy Atlantic designem przypomina zegarki sportowe z lat 60-tych, nasuwając skojarzenia z wyścigami żużlowymi. Posiada umieszczoną w stalowej kopercie, białą tarcze, której obramowanie oraz indeksy utrzymane są w kontrastującej niebieskiej barwie.

Ten sam schemat projektanci zastosowali tworząc wskazówki – posiadają białe wypełnienie, ograniczone niebieska obwódką.

Ten minimalistyczny wygląd podkreśla niewielki, kwadratowy datownik, umieszczony po prawej stronie tarczy. Eleganckiego charakteru urządzeniu dodaje czarny, skórzany pasek o fakturze skóry krokodyla.

3. Atlantic Worldmaster 51651.45.35G

Ten model dedykowany jest wszystkim miłośnikom klasycznego szyku. Dwa główne elementy zegarka Atlantic Worldmaster – koperta i tarcza – pokryte zostały złotym kolorem. Co więcej, taki sam odcień posiadają wskazówki oraz indeksy. Istotną rolę gra tutaj faktura. Projektanci zadbali o eleganckie zdobienia, umieszczając na tarczy prążkowany wzorek, a także decydując się na pogrubienie indeksów. Zegarek dopełnia elegancki, ciemnobrązowy pasek wykonany ze skóry.

4. Limitowane zegarki mechaniczne Atlantic 130th Anniversary

limitowane zegarki mechaniczne AtlanticTrzeci już zegarek firmy Atlantic w naszym zestawieniu to zupełnie niepowtarzalny i wyjątkowy model 57950.41.25, stworzony specjalnie na 130 rocznicę założenia firmy. Z tego powodu projektanci postawili na klasyczny wygląd, wprost z przełomu XIX i XX w. Głównym elementem zegarka jest biała tarcza, z kontrastującymi, czarnymi i złotymi elementami. Jej zwieńczeniem jest kunsztownie wykonana koronka oraz elegancki, skórzany pasek w odcieniu brązowym, zamocowany o charakterystyczne uszy koperty. Dodatkowym atutem prezentowanego modelu, jest otwierany dekiel, który pozwala zaobserwować część pracującego mechanizmu zegarka.

5. Tissot T-Complication T070.405.16411.00

zegarek mechaniczny Tissot

Model marki Tissot to urządzenie przeznaczone dla prawdziwych pasjonatów uwielbiających zegarki mechaniczne. Jego głównym atutem jest szkieletowa konstrukcja, która polega na rezygnacji z tarczy. Dzięki temu, użytkownik może oglądać wszystkie elementy mechanizmu zegarka podczas pracy. Każde pojedyncze nakręcanie zegarka Tissot T070.405.16.411.00 T-COMPLICATION SQUELETTE MECHANICAL to prawdziwy spektakl. Obserwuj pracę precyzyjnych, szwajcarskich zębatek, za każdym razem gdy spoglądasz na swój czasomierz.

Zegarki mechaniczne to świetny wybór, dla wszystkich osób oczekujących od zegarków mechanicznych czegoś więcej, niż precyzyjnego odmierzania czasu. Ręczny mechanizm w połączeniu z eleganckim, ponadczasowym wyglądem, potwierdzi klasę jego użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *