Czego nie robić z zegarkiem?

Gwarancja, a uszkodzenia zegarka.

Gwarancja na zegarek obejmuje wiele usterek i uszkodzeń, ale zdarza się, że zegarek do naprawy nie zostanie przyjęty, ponieważ zrobiliśmy z nim coś, co nigdy i nikomu nie przyszło by do głowy.

Czego nie robić z zegarkiem na nadgarstku?

Jeśli zegarek ma wodoszczelność 30 m nie wolno się z nim kąpać. Umycie rąk jeszcze wchodzi w grę, ale kąpiel powinniśmy sobie odpuścić. Z kolei nawet gdy zegarek ma wysoką wodoszczelność jak 200 m to warto wiedzieć, że wciskanie przycisków czy ruszanie koronką pod wodą jest zabronione, ponieważ w ten sposób zegarek traci swoją wodoszczelność.

Rozbicie szkiełka nie zawsze jest uznawane przez serwis. Jeśli jest to ewidentne rozbicie szkła przez nas, bo robiliśmy coś z drewna i zamiast w deskę młotkiem przyłożyliśmy w zegarek. Ponadto zdarza się też tak, że gwarancja na szkiełko jest uwzględniona, ale nie będzie na uszkodzenia wskazówek i mechanizmu powstałe przy okazji uszkodzenia szkiełka.

Dlaczego straciłam/em gwarancję na zegarek?

zepsuty zegarek Po pierwsze dlatego, że źle przechowywaliśmy lub konserwowaliśmy zegarek albo też uszkodziliśmy go z własnej winy. Po drugie dlatego, że sami próbowaliśmy naprawić zegarek lub oddaliśmy go do nieautoryzowanego przez gwaranta punktu zegarmistrzowskiego. Po trzecie dlatego, że nie przestrzegaliśmy instrukcji obsługi. Bardzo łatwo jest stracić przyznaną gwarancję na nasz zegarek, dlatego warto na niego uważać i nie próbować samodzielnych napraw.Warto również znać najbliższe punkty serwisowe oraz dobrze przechowywać karty gwarancyjne swoich zegarków.

Czynności przewidzianych w instrukcji obsługi do wykonania, których zobowiązany jest użytkownik we własnym zakresie i na własny koszt np. sprawdzanie działania, pomiar dokładności, konserwacja oraz czyszczenie. Ścierania się zewnętrznej  powłoki  zegarka i bransolety.  Uszkodzenia kopert, , bransolet lub pasków,  zarysowania szkiełka. Wad powstałych wskutek zdarzeń losowych.

Adresy punktów serwisowych poszczególnych marek można znaleźć tutaj – http://www.zegarek.net/service.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *