130 lat marki Ball na rynku – wyjątkowy model jubileuszowy.

Ball to znany i ceniony producent zegarków, który zdobył zaufanie wśród klientów głównie za sprawą wieloletniej tradycji oraz innowacyjnego podejścia do sztuki zegarmistrzowskiej. Rok 2021 to niezwykły moment dla marki, ponieważ obchodzi ona imponujący jubileusz – 130-lecie działalności. Z tego powodu firma postanowiła zaprojektować i wprowadzić do sprzedaży limitowany model czasomierza, który jest swego rodzaju ukłonem w stronę jej tradycji.

Jubileuszowy model Ball Trainmaster Standard Time COSC Chronometer.

Najnowsza propozycja marki Ball to idealne urządzenie dla fana klasyki. Jubileuszowy zegarek został zaprojektowany w oparciu o styl kieszonkowych czasomierzy Ball. Zarówno jego koperta, jak i minimalistyczna bransoleta stworzone są z najlepszej klasy stali chirurgicznej. Elementem najbardziej przykuwającym uwagę jest zdecydowanie jasna tarcza urządzenia, na której widnieją czarne i czerwone symbole minut ponumerowane od 1 do 60. Taki kontrast kolorystyczny był prawdziwym hitem przełomu XIX i XX wieku, szczególnie wśród pracowników branży kolejowej, bo to właśnie dla nich początkowo były produkowane tego typu modele. Kolejnym elementem w stylu retro, który zauważymy na tym wyjątkowym zegarku, są niebieskie wskazówki Poires Roskopf oraz drobny sekundnik zlokalizowany w dolnej części urządzenia. 

Zegarek Ball Trainmaster Railroad Standard 130 Years Limited Edition

Czasomierz Ball Trainmaster Standard Time COSC Chronometer 130th Limited Edition wprowadzono do sprzedaży jedynie w ilości 999 sztuk. Każdą z nich oznaczono unikalnym, wygrawerowanym na cyferblacie numerem. Tarczę dodatkowo chroni szafirowe szkiełko, które nie odbija światła, a zatem polepsza czytelność urządzenia. Tył zegarka został wyposażony także w szafirowy dekiel, który umożliwia obserwację działania chronometru BALL RR1105-C.

Zegarek Ball Trainmaster Railroad Standard 130 Years Limited Edition

Innowacja w projekcie modelu Ball Trainmaster Standard Time COSC Chronometer 130th Limited Edition.

Wyjątkowy czasomierz Ball stworzony z okazji jubileuszu marki to zarówno niezwykle stylowy design, jak i niezawodny mechanizm. Jego projekt powstał z inspiracji kieszonkowymi urządzeniami z początku XX wieku. Jest on wspaniałym uzewnętrznieniem tradycji i sztuki zegarmistrzowskiej, które wyróżniają firmę Ball. Co prawda model został utrzymany w stylu vintage, ale nie znaczy to wcale, że projektanci zrezygnowali z innowacyjnych funkcjonalności, z których przecież znana jest marka Ball. Zegarek posiada solidny, szwajcarski mechanizm automatyczny BALL RR1105-C o dokładności chodu chronometru, który certyfikowany jest przez Controle Officiel Suisse des Chronometre (COSC). Wytrzymałość magnetyczna określona została tutaj na poziomie 4900 A/m, dzięki czemu urządzenie nie reaguje na działanie pola magnetycznego. Z kolei jego odporność na uderzenia to aż 5000 Gs. Na cyferblacie i wskazówkach czasomierza zainstalowano 14 trytowych rurek, które odpowiadają za podświetlenie tarczy bez konieczności ładowania baterii. 

RR1105-C

Ball – zegarmistrzowski etos i niezawodność.

Prekursorem marki Ball jest Webster Clay Ball, który mimo dobrej posady w branży jubilerskiej podjął w 1891 roku pracę jako specjalista od określania czasu w Cleveland. Momentem przełomowym w jego karierze był nieszczęśliwy wypadek dwóch pociągów w miejscowości Kipton. Skutki kraksy były tragiczne: zmarło kilkanaście osób. Kolizja nastąpiła z powodu usterki zegarka, ponieważ maszynista odpowiedzialny za kontrolę nad czasem nie zauważył, że jego urządzenie stanęło na 4 minuty, a tym samym opóźniało się. 

Po wypadku Kipton Webb C. Ball miał za zadanie dokładne zbadanie przyczyn kraksy oraz zweryfikowanie punktualności czasomierzy należących do konduktorów. W tamtych czasach nie istniały jasno skonstruowane normy dotyczące projektowania zegarków, jednak zaraz po kolizji Webb C. Ball natychmiast je wprowadził. Odtąd urządzenia produkowane dla pracowników kolei były wielokrotnie testowane, a dopuszczalny błąd pomiarowy mógł wynosić maksymalnie 30 sekund.

Zegarek Ball Trainmaster Railroad Standard

Tragiczne w skutkach wydarzenia zapoczątkowały działalność firmy Ball, która bardzo szybko zyskała miano jednej z najsłynniejszych marek w USA. Celem producenta była produkcja urządzeń, które będę działać możliwie najdokładniej. Cel ten nie zmienił się do dziś, a firma nieustannie udowadnia, że precyzja w odmierzaniu czasu jest jej największą misją. Ball niezmiennie zaskakuje swoich klientów nowinkami technologicznymi, które imponują nawet najznamienitszym koneserom sztuki zegarmistrzowskiej.

Jubileuszowy zegarek Ball  – inwestycja doskonała.

Limitowany zegarek od Ball stworzony z okazji wyjątkowego jubileuszu tej marki to bez wątpienia urządzenie, które z roku na rok będzie zyskiwało na wartości. Jego premiera zapowiedziana została na kwiecień/maj 2021 roku. Warto się pospieszyć i już dziś zamówić czasomierz w naszym sklepie, ponieważ jego ilość będzie ograniczona jedynie do 999 sztuk!

 NM3888D-LL3CJ-WH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *