Zegarki retro według marki Fossil

Początki marki Fossil!

30 lat temu w Stanach Zjednoczonych powstała marka Fossil. W branży zegarkowej wyróżnia się ona absolutnie unikatowym podejściem do projektowania zegarków, które łączy ze sobą innowacyjne technologie i niepowtarzalny wygląd inspirowany między innymi designem lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Każdego roku marka Fossil zaskakuje nowymi pomysłami, a w efekcie możemy podziwiać doskonałej jakości zegarki retro, które świetnie odnajdują się w dzisiejszym świecie.

fossil-drewno

Zegarki retro

Styl vintage utrzymuje od dłuższego czasu silną pozycję w świecie mody. Obok kliku innych trendów króluje na stronach blogerek, a na ulicach dumnie noszą go hipsterzy. Aby jednak osiągnąć dobry oldschoolowy efekt trzeba się trochę nagimnastykować. Dobranie samych ubrań nie jest łatwe, a znalezienie odpowiednich dodatków to już prawdziwe wyzwanie. Na szczęście marka Fossil wychodzi na przeciw potrzebom miłośników stylizacji retro.  W licznych kolekcjach oferuje zegarki stylizowane na stare. Jedną z cech rozpoznawczych zegarków Fossil są grube, mocne paski z prawdziwej skóry. Przeważają wśród nich odcienie brązu, co podkreśla ich naturalność. W niektórych modelach paski zaprojektowano tak, by ręka nie miała styczności ze stalową kopertą. Do paska przyszywany jest specjalny kawałek skóry, co dodaje zegarkowi charakteru, a przy okazji zwiększa wygodę noszenia i jest dużym plusem zwłaszcza zimą. Przykładem takiego rozwiązania są między innymi modele Fossil JR1432, Fossil CH2891 czy Fossil CH2857.

JR1432_7m JR1432_8m CH2891_7m

Zamiłowanie marki do skórzanych pasków zaowocowało powstaniem najprawdziwszych skarbów. W ofercie kierowanej do kobiet znalazły się skórzane futerały z zegarkiem i całym mnóstwem pasków, które można dowolnie wymieniać i używać do komponowania kolejnych niepowtarzalnych stylizacji. Najbogatsza wersja to Fossil ES3717 z ponad trzydziestoma paskami w komplecie. Uboższa, ale równie kusząca wersja to Fossil ES3754 z pięcioma paskami.

ES3717_5m    ES3717_4m

 

Wyjątkowość zegarków Fossil!

Każdy zegarek Fossil to unikatowy pomysł, który cieszy oko nie tylko fanów stylu vintage ale i wszystkich tych,  którzy cenią sobie oryginalność.  W ofercie znajdziemy przede wszystkim klasyczne damskie i męskie zegarki retro. Charakteryzuje je co prawda proste wzornictwo, ale spokojnie – każdy amator przenoszenia się w czasie odnajdzie w nich nutkę vintage.  Zegarki utrzymane są w jasnej lub ciemnej, stonowanej kolorystyce, dzięki czemu mogą być świetnym dodatkiem do codziennego stroju. Następne w kolejce do wymagających gustów retro stoją bardziej zaawansowane modele z chronografem. Są to zegarki o bardziej sportowym wyglądzie i większej funkcjonalności. Znajdziemy je między innymi w kolekcji Fossil Mens Dress.

FS4872_4m   FS4829_4m   JR1355_4m

Fossil FS4872, Fossil FS4829, Fossil JR1355

Kolekcja męskich zegarków Fossil to wyjątkowy, niespotykany nigdzie indziej design. Od początku działalności firmy, za tworzenie unikatowych wzorów odpowiedzialna była projektantka Lynna Stafford, która później została żoną właściciela – Toma Kartsotisa. Inspiracje do projektów czerpane były ze starych reklam, etykiet czy filmów. Tak też zostało do dzisiaj, co objawia się szczególnie na tarczach wybranych zegarków męskich.  Są to zegarki młodzieżowe, które cieszą się dużym uznaniem hipsterów chętnie podkreślających swoją indywidualność.

FS4896_4m   FS4899_4m    FS4898_4m

Fossil FS4896, Fossil FS4899, Fossil FS4898

 

Szczególny wydźwięk słowa retropuszka-fossil

Retro to słowo które powtarza się nie tylko w głównych założeniach marki Fossil, ale i wśród jej odbiorców. Nie bez powodu pojęcie to pielęgnowane jest  w sposób szczególny. Zegarki pakowane są w metalowe puszki  z nadrukiem w stylu retro, a od wielu lat są one jednym z głównych znaków rozpoznawczych marki. Ten i inne oryginalne pomysły znalazły swoje odzwierciedlenie w ciągle rosnącej popularności na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *