W SKANDYNAWSKIM STYLU. DANISH DESIGN

Danish Design- skandynawski duch w zegarkach!

Producenci zegarków prześcigają się w pomysłach na nowe funkcje, parametry i wygląd oferowanych produktów. Tymczasem marka Danish Design postawiła na prostą estetykę inspirowaną skandynawskim stylem, zapewniając sobie tym samym bezcenną niepowtarzalność. Zegarka Danish Design nie sposób pomylić bowiem z żadnym innym.

Marka rodem z Danii weszła na polski rynek stosunkowo niedawno. Z dnia na dzień rośnie rzesza jej fanów. Być może kluczem do sukcesu są nawiązania do skandynawskiego stylu, który już od dłuższego czasu podbija nasze serca, choćby w modzie wnętrzarskiej. Teraz przyszła kolei na tę właściwą modę, a obie łączy z pewnością absolutna przejrzystość. Mimo stonowanej kolorystyki i minimalistycznego wzornictwa zegarki Danish Design zdecydowanie wyróżniają się jednak na tle innych marek. Nad tym niezwykłym fenomenem pracuje grupa młodych projektantów, w tym Jonh Egeberg i Martin Larsen, których nowoczesne projekty niejednokrotnie zostały docenione podczas prestiżowych konkursów wzornictwa: m.in. na Red Dot Avards.

Estetyka, prostota i gust, czyli stylistyka zegarków Danish Design!

Zegarki zaprojektowano z zachowaniem skandynawskiej stylistyki. Co ciekawe to właśnie proste formy nadają im unikatowego charakteru. Zgodnie z założeniem projektanci szczędzą zbędnych dodatków, czego nie można z kolei powiedzieć o jakości. Wszystkie modele wyposażone są w niezawodne mechanizmy stworzone przez najlepszych inżynierów i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zegarki są antyalergiczne, a producent nie zapomniał również o wygodzie noszenia. Wszystkie egzemplarze zamocowano na paskach z naturalnej skóry lub eleganckich bransoletach o ciekawej, delikatnej fakturze. Wykonano je wyłącznie ze szlachetnych materiałów.

Tak prezentuje się kilka modeli tej niepowtarzalnej marki:
zegarki-danish-design
Męskie egzemplarze IQ15Q1010, IV16Q988 i damski IV65Q1092 to kontrastowe zestawienia podstawowych barw jak czerń czy biel. Zapewniają one bardzo dobrą czytelność, a jednocześnie dają subtelny efekt. Projektanci pokusili się w tych modelach o przełamanie monochromatycznej kolorystyki blaskiem złota, co nie kłóci się jednak absolutnie z głównymi założeniami marki. Zegarki mimo tego zabiegu zachowują wciąż czystą formę. Kolejna, istotna cecha to wyjątkowo cienkie koperty, które świetnie wyglądają na ręce, są lekkie i wygodne w codziennym użytkowaniu.
danish-designOferta marki nie ogranicza się jednak do czarno-białych zestawień wzbogaconych odrobiną złota. W wybranych modelach znajdziemy zupełnie inne zapożyczenia z palety barw, w tym intensywną czerwień w damskim modelu IV24Q1064 czy głęboki granat tarczy w męskim IQ68Q1050, które ciekawie komponują się z kolorem stalowych kopert. W wielu modelach kolor przemycany jest natomiast jedynie w elementach wskazujących godzinę (IQ17Q1016)

Bez względu na zastosowaną kolorystykę, wszystkie modele to prawdziwie oryginalne dodatki o nowoczesnym designie. Można śmiało powiedzieć, że marka nie tylko nakreśla nowe trendy w branży, ale wyznacza kierunki dla całego wzornictwa przemysłowego. A co najważniejsze inspiruje również nas – do kreowania własnego, niepowtarzalnego stylu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *