Rajdowa edycja limitowana od Certiny!

Nowy model od Certiny!

Big Chrono to kolejna odsłona popularnej serii Certina DS Podium. Marka odświeżyła znany z wcześniejszych edycji mechanizm Precidrive, dzięki czemu zegarki zaskakują tym razem dokładnością co do 1/100 sekundy! Większość modeli jest nielimitowana, ale jeden z nich jest wyjątkowy pod każdym względem.

W serii bez dwóch zdań króluje Certina C001.647.17.207.10. Ten wyjątkowy model to nic innego jak wyraz satysfakcji z trzyletniej już współpracy partnerskiej Certiny z WRC, czyli World Rally Championchip. Aby podkreślić wyjątkowość tego partnerstwa, Certina zaprojektowała zegarek w prawdziwie sportowym duchu i objęła go edycją limitowaną. Oznacza to, że świat zobaczyło zaledwie 5000 egzemplarzy tego szczególnego zegarka. I tu zaczyna się prawdziwie sportowa rywalizacja, a zasada jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy! Limitowany zegarek opatrzony certyfikatem autentyczności to nie lada pokusa.

certina-limited-edition

Specyfikacja godna Certiny!

Jeżeli to Was jeszcze nie przekonuje, musicie wiedzieć, że za zegarkiem stoją murem same wspaniałości. Wśród nich pierwsze miejsce zajmuje godne Certiny solidne wykonanie. Masywna koperta ze stali szczotkowanej robi wrażenie! Nie trzeba chyba wspominać o systemie DS, z którego marka jest znana. Stworzone przez Certinę podwójne zabezpieczenie przed zalaniem zegarka zapewnia wodoszczelność na poziomie 200 metrów! Dodatkowy zestaw uszczelek, zakręcana koronka i dekielek dzielnie strzegą mechanizm zegarka przed działaniem wody i wilgoci.

Kolejny atut to szafirowe szkiełko niezwykle trwałe i odporne na zarysowania. A pod szkiełkiem same cuda! Jak przystało na edycję rajdową, tarcza zegarka inspirowana jest deską rozdzielczą sportowego auta. Przemyślnie rozmieszone na niej zegary chronografu to ciemne subtarcze otoczone kontrastowymi pierścieniami. Dzięki takim zestawieniom są wyraźne i czytelne. Wśród nich mamy do dyspozycji 12-godzinny i 30-minutowy licznik oraz mały sekundnik, w który wkomponowano również datownik. Tarczę pokryto ciekawą fakturą, która przypomina nic innego jak ślady opon. Cienkie wskazówki odliczają sekundy oraz ich setne części. Do odczytu służą zewnętrzne skale: srebrna z luminescencyjnymi kropkami oraz czarna z białymi indeksami. Do tego wszystkiego dochodzi solidny, polerowany pierścień tachymetru, który służy do odmierzania średniej prędkości na danym odcinku trasy.

Inne, nielimitowane modele nowej serii Big Chrono nie ustępują opisanemu wyżej ani urodą i wykonaniem ani bogactwem funkcji. Wszystkie gotowe są do sportowej rywalizacji o miano najlepszego. Oto one:

big-chronoCertina C001.427.16.037.01          Certina C001.427.16.057.00          Certina C001.647.16.037.00

 

Certina doskonała od lat!

Certina nie od dzisiaj jednak dba o niepowtarzalny design i gusta miłośników sportowego stylu. Niezwykle dokładne, niezawodne i wytrzymałe zegarki o podobnym do wersji limitowanej wzornictwie znajdziemy w starszej serii DS Podium GMT. W kolekcji marka oferuje fantastyczną stylCertina C001.639.97.057.02istykę i ciekawe zestawienia kolorystyczne, a flagowym produktem jest Certina C001.639.97.057.02, która kusi aluminiową kopertą w odcieniach czerwieni. Największą zaletą zegarków DS Podium GMT jest jednak funkcja drugiej strefy czasowej – idealna dla osób prowadzących aktywne życie, którego nieodłączną częścią są liczne podróże. Na popularność serii pracują też inne niepowtarzalne zegarki o masywnych kopertach zamocowanych na charakterystycznych gumowych paskach. Wśród nich znalazła się czarna Certina C001.639.17.057.00 i czarno-srebrna Certina C001.639.27.057.00.

Wszystkie opisane modele znajdziecie na www.zegarek.net/zegarki/certina/meskie.html
Pozostaje tylko albo podziwiać, albo pokochać i wyciągnąć dłoń do najpiękniejszego.

 Certina C001.639.97.057.02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *