Koszulka polo jako inspiracja nowej kolekcji zegarków Lacoste!

Intrygująca historia zielonej koszulki!

Mało kto wie skąd właściwie wzięło się logo marki i słynna zielona koszulka. Ich historii należy szukać już w czasach dzieciństwa projektanta marki Rene Lacoste’a. W wieku 15 lat Rene rozpoczął intensywne treningi tenisa ziemnego. W niedługim czasie zaczął zdobywać coraz bardziej znaczące sukcesy i w końcu w latach 1926-1927 został pierwszą rakietą świata. Jednak poza tym, że był świetnym tenisistą, miał również duże poczucie smaku i gustu. Podczas jednego z turniejów Rene Lacoste wkroczył na murawę w samodzielnie zaprojektowanej koszulce ze słynnym krokodylim logiem. Wzbudziło to nie lada emocje, ponieważ poza swoją intensywną kolorystyką, miała całkiem inną od przyjętych norm formę. Posiadała bowiem krótki rękaw co znacznie odbiegało od standardów mody tamtych czasów.

Lacoste.12.12

Lacoste nie tylko w świecie mody!

Jak się później okazało Rene Lacoste przejawiał  nie tylko talenty związane z odzieżą, ale zaczął również tworzyć własne linie perfum, a w końcu dotarł na rynek zegarmistrzowski! Zegarki Lacoste to przede wszystkim modele fashion, odpowiednie do swobodnych i młodzieżowych stylizacji. Linia zegarków “To suit every mood” to bardzo soczysta i wibrująca seria zaskakująca formą i kolorystyką. Znajdziemy tutaj modele w słynnym zielonym kolorze, soczystej czerwieni, głębokim granacie oraz w bardziej stonowanych kolorach takich jak szarość czy czerń.

Zegarki Lacoste dla młodych i aktywnych!

Kolorowe zegarki Lacoste, są skierowane przede wszystkim do osób młodych, aktywnych i mających określony styl. Z pewnością doskonale podkreślą równie kolorowe i wesołe osobowości. Nowa kolekcja zegarków nosi nazwę “To suit every mood” występuje w 6 kolorach:

  • szarym
  • czerwonym
  • niebieskim
  • białym
  • zielonym
  • czarnym.

lacoste nowa kolekcja

Jednak elementem charakterystycznym dla tej kolekcji jest nie kolorystyka, a faktura paska i logo krokodylka, które ewidentnie nawiązują do koszulki polo L 12.12. Dzięki takiej fakturze i matowym materiale paska zegarek wygląda jak dzianinowa koszulka. Ponadto kultowy znaczek krokodyla pojawia się również na koronce.

W kolekcji zachowano równowagę między prostym wzornictwem i drobnymi smaczkami, które tylko podkreślają casualowy look. Taki balans spowodował, że kolekcja ta idealnie pasować będzie każdemu.

Cena zegarków : 525 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *