Festina dla dzieci !

W życiu każdego dziecka, przychodzi ten moment gdy odczuwa potrzebę posiadania własnego zegarka. Nie plastikowego urządzenia dla dzieci, które bardziej przypomina zabawkę niż czasomierz, ale solidnego zegarka. Pomimo wszechobecnych smartphonów i smartwatchów, pozwalających precyzyjnie odmierzać czas, zegarek oferuje coś więcej. Jest symbolem klasy i elegancji, bez względu na design. Dostrzegają to także dzieci. Z tego powodu, firma Festina wyszła na przeciw potrzebom swoich małych klientów, tworząc linie Festina Junior.

Zegarki Festina dla dzieci – dorosły design w dziecięcym wydaniu

Czym charakteryzują się zegarki Festina dla dzieci ? Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka wyglądają jak zegarki przeznaczone na rękę dorosłego użytkownika, stanowią ich miniatury. Dzięki temu, klasycznie wyglądające urządzenia, są idealnie przystosowane do dziecięcego nadgarstka. Podobnie jak modele dla dorosłych, także ich miniaturowe odpowiedniki posiadają parciane lub skórzane paski oraz bransolety. Producent zadbał o odpowiednią wielkość i grubość kopert, a także obwód pasków i bransolet. Pomimo niewielkiego rozmiaru tarczy, zamieszczone na niej indeksy są duże i czytelne, by młody użytkownik mógł bez trudu sprawdzić, która jest godzina.

                  

Dla kogo przeznaczone są zegarki Festina Junior?

Projektanci zegarków Festina, zadedykowali linię Junior najmłodszym użytkownikom. Większa część oferty to modele męskie, gdyż wydaje się, że to właśnie chłopcy, wcześniej niż dziewczynki, zaczynają interesować się eleganckimi dodatkami. Profesjonalne urządzenie, które wyglądem przypomina zegarki dla dorosłych, podkreśli charakter oraz klasę małego użytkownika, który dzięki temu zwiększy swoją pewność siebie.

Czy to już czas na zegarek?

Nie ma reguły, która precyzyjnie wskazywałaby, kiedy należy kupić dziecku jego pierwszy zegarek. Zazwyczaj takim momentem jest dzień pierwszej Komunii Świętej. Na tak specjalną chwilę warto postawić na nieco bardziej elegancki model, np. Festina Junior F16908-1. Wyposażony w białą tarczę oraz srebrną, stalową kopertę, zawieszoną na takiej samej bransolecie, będzie służył dziecku podczas uroczystych okazji. Jeśli jednak uważasz, że model o jednym kolorze jest zbyt monotematyczny, wybierz zegarek Festina Junior F16905-1. W tym przypadku, zlewająca się biel tarczy i srebrny odcień koperty, przełamane są przez czarną obwódkę tarczy. W dodatku, prezentowany model ma bardziej minimalistyczny design. Zrezygnowano z wpisania w tarczę urządzenia datownika, dzięki czemu zegarek zyskał na przejrzystości.

              

Czym powinien charakteryzować się zegarek dla dzieci?

Zegarek dla dziecka nie może być zbyt duży – optymalna wielkość tarczy powinna wynosić około 17 mm szerokości i 9 mm grubości. Poza tym, ważne jest, by indeksy na tarczy były widoczne i czytelne. Jeśli zlewają się z kolorem tarczy, dziecko może mieć problem z odczytaniem godziny. Zrezygnuj z indeksów rzymskich na rzecz arabskich, z którymi dzieci są bardziej zaznajomione. Zegarki Festina Junior skutecznie uzupełniły istniejącą na rynku lukę zegarków przeznaczonych dla dzieci. Ich dojrzały design, połączony z dbałością o czytelność tarczy, zaowocuje podwójną korzyścią: Twoje dziecko będzie cieszyło się z profesjonalnego urządzenia, które jednak nie sprawi mu trudności w obsłudze.

              

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *