Doxa Trofeo, czyli diabeł tkwi w kolorowych szczegółach!

Doxa znów zaskakuje!

W dzisiejszym wpisie nadal pozostaniemy w klimacie zegarków sportowych, zdecydowanie jednak innych niż amerykańskie, damskie modele z zeszłego tygodnia. Producentem dzisiejszych bohaterów jest szwajcarska marka Doxa, znana przede wszystkim z bardzo klasycznych i eleganckich projektów. Jej kolekcja Doxa Trofeo jest najlepszym przykładem tego, że sportowy charakter świetnie współgra z poważnym, stylowym designem. Doxa 278.10.023.01 oraz Doxa 277.10.023.01 to dwa takie właśnie modele, wykonane według najlepszych standardów swojej marki. Zegarki te różnią się między sobą jedynie niewielkimi szczegółami, jednaj jak powszechnie wiadomo ? diabeł tkwi w szczegółach!
Doxa 277.10.023.01 to prosty czasomierz łączący intensywnie czarny kolor skórzanego paska ze srebrem, wykonanej ze stali szlachetnej tarczy i bransolety. Za przełamanie i rozweselenie, tej poważnej kolorystyki, odpowiada niebieska wskazówka sekundnika, który szybko poruszając się po tarczy nadaje jej wiele dynamizmu.

         

 

Zegarek Doxa 278.10.023.01 to model niemal bliźniaczy. Jedyną różnicę tworzy tu czarna ramka otaczająca tarczę oraz intensywnie czerwony sekundnik. Również jedna z koronek jest tu czerwone, co sprawia, że model ten wygląda dużo bardziej żywo i zawadiacko od swego poprzednika.

Wielofunkcyjność i design w jednym!

Bez względu na wybrany kolor niewielkich elementów, zegarki te charakteryzują się świetną jakością wykonania i szeregiem przydatnych dodatków. Znajdziemy tu tachymetr, precyzyjny chronograf, datownik w postaci popularnego okienka oraz stoper. Podstawą zegarków jest mechanizm kwarcowy zasilany bateria, a ich tarcze pokryto odpornym na zadrapania szkiełkiem szafirowym. Warto wspomnieć o klasie wodoszczelności, która wynosi dla tych modeli aż 10ATM, co oznacza, że śmiało można w nich pływać lub nurkować na niskie głębokości. Połączenie tego wszystkiego z niewątpliwie atrakcyjnym, rzucającym się w oczy wyglądem, daje zegarek wart największej uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *