140 lat historii marki Bulova!

Historia marki Bulova należy do jednych z ciekawszych jeśli chodzi o branżę zegarkową. Marka obchodzi w tym roku 140 lat swojego istnienia. Jej założyciel Joseph Bulova pragnął, by tworzona przez niego firma kojarzona była z perfekcją, wysoką jakością i prawdziwą dbałością o szczegóły. Od samego początku budowana była więc na mocnych fundamentach, a dążenie do doskonałości stało się jej główną domeną. Bulova nie przestaje zaskakiwać, a lista jej osiągnięć jest imponująco długa.

bulova-140lat

klasyczny zegarek BulovaKlasyczny zegarek na rękę

Można śmiało powiedzieć, że Bulova odpowiedzialna jest za dzisiejszy sposób noszenia zegarka. To ona stworzyła i wypromowała jedne z pierwszych modeli zegarków na rękę. W 1919 roku świat ujrzał pierwszą kolekcję naręcznych zegarków męskich. Szybko pojawiły się też zegarki dla Pań. Do rozpowszechniania nowej mody wykorzystano prasę, która w tamtych czasach cieszyła się naturalnie dużym powodzeniem. Na reklamach widniały zarówno eleganckie kobiety promujące damskie zegarki na bransoletach, jak i marynarze czy lotnicy. Ich wyraz twarzy i pewnie uniesiona ręka zapewniały, że zegarek to niezbędny kompan w podróży i pracy, a co najważniejsze – praktyczny i wygodniejszy w użyciu od powszechnie znanych i używanych zegarków kieszonkowych.

Nietypowa reklama

Ciekawą ideą był specyficzny rodzaj reklamy radiowej. Spiker informując słuchaczy o aktualnym czasie używał sformułowania: godzina szósta czasu Bulova. To Bulova dyktowała aktualny czas, a dzięki tej kreatywnej reklamie zyskała zaufanie zanim na dobre zajęła się produkcją zegarków na większą skalę. W telewizji, przed baseballowym meczem w 1941 roku wyemitowano mapę Stanów Zjednoczonych z hasłem “Ameryka działa na czas Bulova”. Wszystkie działania marketingowe były więc dokładnie przemyślane od początku do końca i składają się w jedną niezwykłą historię marki szczególnie związanej z tradycją  i krajem, w którym powstała.

Część amerykańskiej historii

Bulova zaczęła tworzyć serie zegarków w celu uczczenia najistotniejszych dla Stanów Zjednoczonych wydarzeń. Tak też stało się z pierwszym samotnym lotem transatlantyckim Charlesa A. Lindbergha ? pioniera lotnictwa, który w 1927 zasłynął z lotu pomiędzy kontynentami Ameryki i Europy. Z tej okazji Bulova wprowadziła serię zegarków o nazwie Lone Eagle ? Samotny Orzeł, którą to zgodził się reklamować sam osławiony pilot. Reklama przyczyniła się do sprzedaży 50 tysięcy sztuk tych ekskluzywnych zegarków w przeciągu zaledwie trzech lat. Przez lata zegarki Bulova były też tzw. Gift of State, czyli  podarunkiem, jaki prezydent Stanów Zjednoczonych wręczał swoim gościom. Fakt ten bez wątpienia dodał marce prestiżu.

Zegarek w kosmosie

W 1969 roku miała miejsce słynna kosmiczna misja przewidująca pionierski lot człowieka na księżyc. Załoga promu kosmicznego Apollo XI wylądowała na satelicie ziemi 20 lipca o godzinie 20:17:40. Wraz z nią wylądował Bulova Accutron IIzegarek Bulova Accutron, którego zadaniem było nie tyle pomóc odnaleźć się w czasoprzestrzeni, co odegrać istotną rolę w badaniach sejsmometrycznych, jakie miały być przeprowadzone na powierzchni księżyca. Do dziś czasomierze z linii Accutron i Precisionist spełniają się w misjach kosmicznych, odpowiadając za oficjalny pomiar czasu NASA. W zegarkach stosuje się  technologię, która opiera się na rezonatorze kwarcowym. Zapewnia on sześciokrotnie większą dokładność od tradycyjnego mechanizmu kwarcowego.

 

Diamenty

Na wielu zegarkach możemy zobaczyć oznaczenie jak 17 Jewels. Określa ono ilość kamieni szlachetnych zastosowanych w mechanizmie. Tego typu rozwiązanie łożyskowania to pionierski pomysł, który powstał w laboratoriach Bulovy. Użycie kamieni w miejscach największego tarcia zapewniło znacznie wolniejsze zużywanie się mechanizmu, co od zawsze było jednym z podstawowych dążeń marki. Dba ona jednak nie tylko o wysoką jakość, ale i o gusta swoich klientów. Stąd też kolejny pomysł o wykorzystaniu kamieni nie tylko w celach praktycznych, ale i ozdobnych. Kolekcja Bulova Diamond to zbiór zegarków, w których czas wskazują diamenty. Dosłownie.

Legenda wciąż żywa

97A109_4m
Dorobek marki jest naprawdę imponujący. Nie pozwala ona sobie jednak na chwilę oddechu. Ciągłe dążenie do doskonałości sprawia, że Bulova może pochwalić się dziś najbardziej precyzyjnymi zegarkami świata. W ramach serii Precisionist oferowane są modele z mechanizmem kwarcowym, którego granica błędu to zaledwie 10 sekund w skali roku! Kolejna duma to zegarki automatyczne zebrane w kolekcji Bulova Automatic. Powstają poprzez ręczne składanie ponad 100 osobnych części. Aby uchylić rąbka tajemnicy i pokazać perfekcjonizm wykonania, w wielu modelach zastosowano stylowe wycięcia w tarczy, które umożliwiają zajrzenie do wnętrza tego doskonałego mechanizmu.

Marka od początku swojego istnienia zaskakuje nie tylko osiągnięciami technicznymi, ale i niepowtarzalnym wzornictwem, które możemy podziwiać do dzisiaj. Warto zapoznać się z jej unikatową ofertą i zachwycić się nowoczesnością połączoną z pięknymi echami historii. Zapraszam na stronę: http://www.zegarek.net/zegarki/bulova/index.html, na której można nie tylko podziwiać najlepsze kolekcje zegarków marki Bulova, ale zasięgnąć szczegółowych informacji o ich parametrach, funkcjach i mechanizmach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *